Informační bezpečnost

Informační bezpečnost se zabývá ochranou důvěrných informací před neoprávněným přístupem, únikem nebo poškozením. Zahrnuje politiky, technologie a procedury, které chrání data a zajišťují bezpečný provoz informačních systémů. Lze jej tedy považovat za součást informačního managementu.

Jedná se o pojem velmi široký. V souvislosti s vývojem aplikací se o bezpečnosti bavíme například u procesu autentizace a autorizace. Obrana před únikem dat či zajištění jejich integrity však není jediným cílem informační bezpečnosti. Důležité je také zabezpečení požadované dostupnosti. Zejména v případě ERP systémů, nástrojů pro logistiku nebo e-commerce se jedná o naprosto klíčový atribut.

Pro zajištění informační bezpečnosti při vývoji software využíváme řadu postupů a best practise, které nám s tím pomáhají. Jedná se například o code review, používání frameworků či nastavení CI/CD. Důležité je také testování software (unit testování, uživatelské testování apod.).

Potřebujete konzultaci zdarma?
Máte nápad, který chcete zrealizovat?
Chci konzultaci zdarma
Další pojmy
Desktopové aplikace

Desktopové aplikace

Vytvoříme na klíč aplikaci pro Windows i Mac. Může jít například o interní firemní systém či software pro vylepšení konkrétního procesu. Postaráme se o vše od návrhu designu až po testování.

Webové aplikace

Webové aplikace

Připravíme moderní webovou aplikaci, kterou si zamilujete. Používáme nejmodernější technologie, které zaručí, že vaše nová aplikace bude dobře použitelná i v dalších letech.

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace

Vytváříme mobilní aplikace pro Android i iOS. Postaráme se o vývoj moderní a intuitivní aplikace nabízející unikátní uživatelský zážitek. Vy tak získáte nové možnosti interakce se svými zákazníky.

Popište, co potřebujete a my se vám ozveme s nabídkou

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Hledáte něco jiného?
JAK / MŮŽEME POMOCI?
Jakou aplikaci plánujete vyvinout?
Desktopová aplikace
Webová aplikace
Něco jiného
WhatsApp icon