Unit testing (jednotkové testování)

Součástí procesu vývoje software je testování. Existuje mnoho druhů testování a jedním z nich je tzv. jednotkové testování. Jedná se o best praktice kterou provádějí samotní vývojáři průběžně při práci na aplikaci. Jde o to, že jednotlivé části kódu izolovaně testují pomocí automatizovaných testů. Cílem je ověřit, že každá část aplikace funguje tak, jak má, a minimalizovat riziko vzniku chyb při změnách v kódu.

Unit testy jsou automatizované a opakovaně spouštěné v průběhu vývoje. Pokud je aplikace kompletně pokryta unit testy, je možné je po čase opět spustit a tím si rychle ověřit, že ani vývoj několika nových funkcí neovlivnil funkčnost těch původních.

Unit testy jsou pro klienta často „neviditelné“, protože jsou ukryté přímo v kódu. Mají však na svědomí velkou část kvality software a bývají důležitou součástí CI/CD. Při práci pro naše klienty se proto psaní unit testů rádi věnujeme. Z naší zkušenosti vyplývá, že se tato časová investice v budoucím vývoji mnohonásobně vrátí.

Potřebujete konzultaci zdarma?
Máte nápad, který chcete zrealizovat?
Chci konzultaci zdarma
Další pojmy
Desktopové aplikace

Desktopové aplikace

Vytvoříme na klíč aplikaci pro Windows i Mac. Může jít například o interní firemní systém či software pro vylepšení konkrétního procesu. Postaráme se o vše od návrhu designu až po testování.

Webové aplikace

Webové aplikace

Připravíme moderní webovou aplikaci, kterou si zamilujete. Používáme nejmodernější technologie, které zaručí, že vaše nová aplikace bude dobře použitelná i v dalších letech.

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace

Vytváříme mobilní aplikace pro Android i iOS. Postaráme se o vývoj moderní a intuitivní aplikace nabízející unikátní uživatelský zážitek. Vy tak získáte nové možnosti interakce se svými zákazníky.

Popište, co potřebujete a my se vám ozveme s nabídkou

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Hledáte něco jiného?
JAK / MŮŽEME POMOCI?
Jakou aplikaci plánujete vyvinout?
Desktopová aplikace
Webová aplikace
Něco jiného
WhatsApp icon