Smlouva o vývoji

Jednou z nejčastějších smluv, se kterou se můžeme při zakázkovém vývoji software setkat je smlouva o vývoji. Jedná se o určitou právní dohodu mezi vývojářem a klientem. Ta stanovuje podmínky a povinnosti obou stran během procesu tvorby nové aplikace. Na rozdíl od smlouvy o dílo často umožňuje flexibilnější způsoby spolupráce, jako je agilní vývoj.

Někdy může mít i formu rámcové smlouvy, která obecněji vymezuje určitý způsob spolupráce mezi vývojářem a klientem. Na konkrétní zadání se pak uzavírají dílčí smlouvy. To se hodí v případě dlouhodobější spolupráce, kdy každé další zadání nemusí procházet složitým procesem schvalování celé smlouvy, protože obecné podmínky spolupráce jsou již dané v rámcové smlouvě.

Smlouva o vývoji software obvykle definuje celý proces vývoje, testování a schvalování. Pracuje se zde tedy například s milníky, schvalováním jednotlivých hotových částí (akceptační řízení) a také s procesem změn zadání. Součástí je obvykle také rozpočet.

V Sentiscrape máme pro naše klienty připraveny smlouvy o vývoji umožňující co nejhladší způsob spolupráce. Vždy se snažíme o to, aby byly smlouvy co nejsrozumitelnější, poskytovaly klientovi dostatečné krytí a zároveň umožňovaly co největší flexibilitu i v případech, kdy se mění zadání.

Potřebujete konzultaci zdarma?
Máte nápad, který chcete zrealizovat?
Chci konzultaci zdarma
Další pojmy
Desktopové aplikace

Desktopové aplikace

Vytvoříme na klíč aplikaci pro Windows i Mac. Může jít například o interní firemní systém či software pro vylepšení konkrétního procesu. Postaráme se o vše od návrhu designu až po testování.

Webové aplikace

Webové aplikace

Připravíme moderní webovou aplikaci, kterou si zamilujete. Používáme nejmodernější technologie, které zaručí, že vaše nová aplikace bude dobře použitelná i v dalších letech.

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace

Vytváříme mobilní aplikace pro Android i iOS. Postaráme se o vývoj moderní a intuitivní aplikace nabízející unikátní uživatelský zážitek. Vy tak získáte nové možnosti interakce se svými zákazníky.

Popište, co potřebujete a my se vám ozveme s nabídkou

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Hledáte něco jiného?
JAK / MŮŽEME POMOCI?
Jakou aplikaci plánujete vyvinout?
Desktopová aplikace
Webová aplikace
Něco jiného
WhatsApp icon