Cena vývoje software

Při vývoji aplikací na zakázku hraje jednu z nejdůležitějších rolí výsledná cena. Ta se odvíjí od mnoha faktorů, jako je náročnost vývoje nebo použité technologie. Klíčový pak bývá také čas potřebný pro samotnou tvorbou.

V případě (zejména malých) aplikací může být cena fixní, definovaná například ve smlouvě o dílo. V moderním vývoji se však často setkáváme i s tím, že přesnou cenu není možné na začátku určit. Je tomu tak z více důvodů. Jedním z nich je fakt, že vývoj softwarového produktu je velmi komplexní a pro přesné určení ceny je třeba provést nejdříve detailní analýzu. Ta může být velmi zdlouhavá a klient proto může preferovat započít s vývojem dříve, byť s neúplným zadáním.

Dalším faktorem je to, že na začátku tvorby aplikace někdy nemusí existovat jasná představa o finálním produktu. Situace na trhu se může velmi rychle měnit a stejně tak se vyvíjejí požadavky klienta. To je však naprosto normální a v těchto případech se proto používá agilní způsob vývoje. Klient tak není vázán na původní zadání a může jej v průběhu času libovolně měnit a upřesňovat. Cena se proto odvíjí od stráveného času a pracuje se spíše s různými variabilními rozpočty.

Posledním aspektem bývá to, že vývoj softwarového produktu často ani po splnění všech požadavků nekončí. Klienti obvykle přicházejí s dalšími nápady na rozšíření systému, údržbu apod. Vývoj software se tedy často stává dlouhodobou spoluprací klienta a software house, která vede k neustálému zlepšování výsledného produktu.

Celkově vzato je cena vývoje software na zakázku velmi obsáhlou kapitolou. Při rozhodování o vývoji může klient použít i různé metody hodnocení investice do nového softwaru, jako je například ROI. Z našich zkušeností však vyplývá, že počáteční investice do digitalizace určitého procesu prostřednictvím vývoje software se často mnohonásobně vrátí.

V případě schvalování rozpočtu na vývoj zakázkového softwaru číhá na klienta řada „pastí“. Použití zdánlivě levnějších technologií může například cenu snížit, avšak mnohonásobně prodraží budoucí škálování a údržbu.

V Sentiscrape proto upřednostňujeme otevřenou komunikaci s klientem a snažíme se, aby byl rozpočet co nejtransparentnější. Využíváme navíc řadu postupů, kterými vývoj zefektivňujeme a cenu pro klienta tak vždy držíme co nejníže.

Potřebujete konzultaci zdarma?
Máte nápad, který chcete zrealizovat?
Chci konzultaci zdarma
Další pojmy
Desktopové aplikace

Desktopové aplikace

Vytvoříme na klíč aplikaci pro Windows i Mac. Může jít například o interní firemní systém či software pro vylepšení konkrétního procesu. Postaráme se o vše od návrhu designu až po testování.

Webové aplikace

Webové aplikace

Připravíme moderní webovou aplikaci, kterou si zamilujete. Používáme nejmodernější technologie, které zaručí, že vaše nová aplikace bude dobře použitelná i v dalších letech.

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace

Vytváříme mobilní aplikace pro Android i iOS. Postaráme se o vývoj moderní a intuitivní aplikace nabízející unikátní uživatelský zážitek. Vy tak získáte nové možnosti interakce se svými zákazníky.

Popište, co potřebujete a my se vám ozveme s nabídkou

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Hledáte něco jiného?
JAK / MŮŽEME POMOCI?
Jakou aplikaci plánujete vyvinout?
Desktopová aplikace
Webová aplikace
Něco jiného
WhatsApp icon