Frontend

Frontend představuje část softwarové aplikace, kterou vidí a se kterou interaguje uživatel. Zahrnuje uživatelské rozhraní a GUI. Vzhledem k tomu, že s jedná o část aplikace, se kterou komunikuje uživatel, je třeba dbát na intuitivnost, snadnou obsluhu, moderní design a funkčnost v nejrůznějších prohlížečích. Důležitý je proto kvalitní uživatelský zážitek (UX) a pro návrh se proto používají nejrůznější wireframy, mockupy a také uživatelské testování. Frontend je obvykle propojen prostřednictvím API s backendem, který má na starost hlavní logiku a práci s daty.

Frontend může být vytvořen v nejrůznějších technologiích, jako je React, Next.js nebo Nette. V závislosti na konkrétním typu aplikace platí, že vývoj frontendu zabere zhruba 25 % času stráveného na projektu.

Potřebujete konzultaci zdarma?
Máte nápad, který chcete zrealizovat?
Chci konzultaci zdarma
Další pojmy
Desktopové aplikace

Desktopové aplikace

Vytvoříme na klíč aplikaci pro Windows i Mac. Může jít například o interní firemní systém či software pro vylepšení konkrétního procesu. Postaráme se o vše od návrhu designu až po testování.

Webové aplikace

Webové aplikace

Připravíme moderní webovou aplikaci, kterou si zamilujete. Používáme nejmodernější technologie, které zaručí, že vaše nová aplikace bude dobře použitelná i v dalších letech.

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace

Vytváříme mobilní aplikace pro Android i iOS. Postaráme se o vývoj moderní a intuitivní aplikace nabízející unikátní uživatelský zážitek. Vy tak získáte nové možnosti interakce se svými zákazníky.

Popište, co potřebujete a my se vám ozveme s nabídkou

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Hledáte něco jiného?
JAK / MŮŽEME POMOCI?
Jakou aplikaci plánujete vyvinout?
Desktopová aplikace
Webová aplikace
Něco jiného
WhatsApp icon